Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Pirat drogowy okazał się drogowym przestępcą

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji błyskawicznie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z cofniętymi uprawnieniami, który o mały włos nie doprowadził do drogowej tragedii.

Wczoraj (28.06.2020) tuż po godzinie 21.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od roztrzęsionej mieszkanki Oświęcimia o kierowcy seata, który jadąc z nadmierną prędkością potrąciłby ją na przejściu dla pieszych.

Informacja o piracie drogowym, który stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego natychmiast dotarła do wszystkich patrolujących Oświęcim policjantów. W kilka chwil policjanci oświęcimskiej drogówki dostrzegli opisywanego seata na Placu Kościuszki, w związku z tym natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Jak się okazało siedzący za kierownicą auta 25 – letni mieszkaniec Oświęcimia był nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało - 1,50 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna miał również cofnięte w 2029 roku uprawnienia do kierowania. Nietrzeźwy został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za popełnione przestępstwa grozi kara po dwa lata pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.