AKTUALIZACJA Z GODZ. 17.58. Wspomniany w poprzednim komunikacie mieszkaniec Gm. Kęty to jedna z 10 kolejnych osób w Małopolsce z potwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem koronawirusem.

– W tej grupie jest 7 kobiet i 3 mężczyzn, w wieku od 21 do 59 lat, z powiatu oświęcimskiego (1 osoba), suskiego (8 osób) i chrzanowskiego (1 osoba). Aktualnie wszyscy przebywają w izolacji – poinformował po godz. 17.30 Małopolski Urząd Wojewódzki.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1225 osób.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 13.30. Mieszkaniec Gminy Kęty to kolejna osoba z naszego powiatu z potwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem koronawirusem. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu przedstawiła najświeższe dane na temat sytuacji epidemiologicznej w powiecie oświęcimskim w rozbiciu na poszczególne gminy. Stan na 31 maja (godz. 13). PATRZ TABELKA.

***

Od wczorajszego wieczornego komunikatu nie odnotowano w Małopolsce ani jednego nowego, potwierdzonego laboratoryjnie, zakażenia koronawirusem.

– Tym samym liczba zakażeń jest taka sama jak wczoraj i wynosi 1215 osób – potwierdził po godz. 10 Małopolski Urząd Wojewódzki.

Są kolejne dobre wieści. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała
o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 858 ozdrowieńców.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).