AKTUALIZACJA Z GODZ. 17.45. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 12 osób. Jest wśród nich mieszkaniec naszego powiatu.

– To 10 kobiet i 2 mężczyzn, w wieku od 17 do 61 lat, z powiatu oświęcimskiego (1 osoba) i suskiego (11 osób). Aktualnie jedna osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji – poinformował po godz. 17.30 Małopolski Urząd Wojewódzki.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1215 osób.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To nastolatek i kobieta w sile wieku z powiatu myślenickiego oraz mężczyzna w sile wieku z powiatu chrzanowskiego, którzy przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 856 ozdrowieńców.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 14.40. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu przedstawiła najświeższe dane na temat sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie w rozbiciu na poszczególne gminy. Z zestawienia wynika, że dziś potwierdzono laboratoryjnie zakażenie koronawirusem u 4 osób – 2 w Oświęcimiu i po 1 w Gm. Oświęcim i Gm. Kęty. Stan na 30 maja (godz. 13), PATRZ TABELKA.

***

Troje mieszkańców naszego powiatu jest wśród kolejnych zakażonych koronawirusem w Małopolsce.

– To 2 kobiety i 2 mężczyzn, w wieku od 5 do 43 lat, z powiatu oświęcimskiego (3 osoby) i krakowskiego (1 osoba). Aktualnie wszyscy przebywają w izolacji – poinformował po godz. 10 Małopolski Urząd Wojewódzki.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1203 osób.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 3 kobiety i 1 mężczyzna, w wieku od 26 do 86 lat, z Krakowa, Nowego Sącza, powiatu myślenickiego i nowotarskiego (po 1 osobie), którzy przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 853 ozdrowieńców.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).