Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Gmina Zator. Posiadał zakaz kierowania i wpadł na wykroczeniu. Odpowie również za brak maseczki ochronnej.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 20 – letniego mieszkańca powiatu olkuskiego, który wsiadł za kierownicę samochodu, pomimo obowiązującego go zakazu kierowania. Drogowy przestępca wpadł w ręce mundurowych, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość. Młody kierowca odpowie również za brak maseczki ochronnej na twarzy.

19 maja 2020 wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Zator. Tuż przed godziną 19.00 zmierzyli prędkość samochodu marki Ford jadącego ulicą Wadowicką w Graboszycach. Miernik prędkości wskazał 92km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Podczas czynności okazało się, że kierujący samochodem 20 latek popełnił nie tylko wykroczenie drogowe lecz dopuścił się także przestępstwa. Z policyjnej bazy danych wynikało, że posiada on sądownie orzeczony zakaz kierowania. Dodatkowo mężczyzna poniesie karę finansową za zlekceważenie obowiązku noszenia maseczki ochronnej, ponieważ podczas interwencji oczekując na osobę, której miał zostać przekazany samochód, zdenerwowany mężczyzna zdjął maseczkę z twarzy i nie reagował na polecenia policjantów, aby ponownie ją założył.

Za kierowanie pojazdem z sądownym zakazem kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast za zlekceważenie przepisu dotyczącego obowiązku noszenia maseczki ochronnej Inspekcja Sanitarna, może nałożyć karę grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.