AKTUALIZACJA Z GODZ. 18.20. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3️71 osób. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 8️ osób.

– W tej grupie jest 6 kobiet i 2 mężczyzn, w wieku od 42 do 69 lat, z powiatu wielickiego (2 osoby), brzeskiego (2 osoby), bocheńskiego (1 osoba), myślenickiego (1 osoba), proszowickiego (1 osoba) oraz krakowskiego (1 osoba) – poinformowało po godz. 18 biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Cztery osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Są też dobre wieści. Mamy kolejnych ozdrowieńców z naszego województwa. Są to młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu nowosądeckiego. (Źródło: WSSE w Krakowie)

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 13.25. Dane Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu z dn. 7 kwietnia (godz. 13).

▶️ Liczba osób w pow. oświęcimskim objętych kwarantanną: 350 (wczoraj 330).

▶️ Liczba osób w pow. oświęcimskim objętych nadzorem epidemiologicznym: 17 (wczoraj 16).

▶️ Liczba osób w pow. oświęcimskim hospitalizowanych z powodu zachorowania na COVID-19: 1 (bez zmian).

***

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 363 osób. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 14 osób. Nie ma w tej grupie mieszkańców naszego powiatu.

W tej grupie jest 8 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 10 do 67 lat, z Krakowa (4 osoby), Tarnowa (1 osoba), powiatu brzeskiego (4 osoby) oraz powiatów: krakowskiego, olkuskiego, wielickiego, tatrzańskiego i suskiego (po 1 osobie) – poinformowało o godz. 10.20 biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Cztery osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

– Z przykrością informujemy również o śmierci 64-letniego mieszkańca Krakowa (przebywał on w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie). Była to pierwsza osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym województwie – dodaje biuro.

Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 8.