Brzeszcze. Policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców.

W piątkowe przedpołudnie (7.02.2020) policjanci z ogniwa patrolowo - interwencyjnego pilnowali bezpieczeństwa na terenie Brzeszcz. Tuż przed godziną 12.00 na ulicy Świętego Wojciecha zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca wykonywał dziwne manewry. W związku z powyższym mundurowi natychmiast pojechali za pojazdem dając sygnały do zatrzymania się. Gdy kierowca zjechał na pobocze, a następnie uchylił szybę funkcjonariusze wyczuwając woń alkoholu potwierdzili swoje spostrzeżenia. Badanie stanu trzeźwości 45 – letniego mieszkańca Jawiszowic wykazało 2,80 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Wczoraj (11.02.2020) na ulicy Piłsudskiego o godzinie 09.30 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford Focus. Za kierownicą auta siedział 36 – letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Badanie stanu trzeźwości 0,65 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie niższy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.