Od 20 do 30 listopada zamknięte dla ruchu będą odcinków dróg w rejonie byłego obozu zagłady Birkenau (ul. Ofiar Faszyzmu i Męczeństwa Narodów – zdjęcie pod tekstem). Ma to związek z koniecznością dokończenia budowy tzw. drogi odbarczającej.

Ul. Ofiar Faszyzmu będzie całkowicie zamknięta dla ruchu na skrzyżowaniu i w okolicy skrzyżowania z ul. Jakubowskiego. Ul. Męczeństwa Narodów zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu w miejscu przecięcia się z historycznymi torami. Termin całkowitego jednoczesnego zamknięcia ww. odcinków dróg: 20.11 – 30.11. 2019 r. – czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Gminy Oświęcim.

Wspomniane niedogodnością mają związek z koniecznością dokończenia budowy drogi odbarczającej (odnoga ul. Ofiar Faszyzmu drogi powiatowej K1877 dawnej 04 104) usytuowanej na przedpolu Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Brzezince.

Dojście do PMAB w Brzezince dla odwiedzających zapewnione będzie z parkingu (przy ul. Męczeństwa Narodów) ul. Czernichowską. Natomiast bezpośredni dojazd pod Bramę Śmierci w d. Birkenau możliwy będzie tylko od strony ul. Ostatni Etap.

Za powyższe utrudnienia Urząd Gminy Oświęcim serdecznie przeprasza.