Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

W najbliższą sobotę, 9 listopada o godz. 17 zapraszamy do oświęcimskiej hali lodowej przy ul. Chemików na Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy “Szósty dla Sześciu”. W szczytnym celu zmierzą się ze sobą Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich i Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Całkowity dochód z meczu fundacja MOWP przeznaczy na leczenie i rehabilitację sześciorga dzieci z powiatu oświęcimskiego.

Dotychczasowe mecze były sporym wydarzeniem i zakończyły się wielkimi sukcesami. Wspólnie z artystami, przyjaciółmi MOWP, a przede wszystkim z mieszkańcami naszego powiatu udało się zebrać prawie 185 tys. zł na leczenie i rehabilitację podopiecznych MOWP.

Tym razem obie ekipy zagrają dla:

  • Antosi Matusiak, 8-latki z porażeniem kończyn dolnych, padaczką, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z opóźnieniem rozwoju mowy z Nowej Wsi,
  • Filipka Gajdzika, 4–latka cierpiącego na padaczkę i wiotkość krtani z Oświęcimia,
  • Emilki Trybuś, 3-latki z zaburzeniem mózgowym porażeniem dziecięcym z Chełmka,
  • Alusi Włodarczyk, 3-letki z wodogłowiem z Brzeszcz,
  • 22-miesięcznej Lenki Kożuch, mieszkanki Dworów Drugich, która choruje na wyściółczak anaplastyczny trzeciego stopnia złośliwości,
  • 6-letniej Justynki Oleś z Oświęcimia, chorującej na Neurofibromatoza typ1 w skrócie NF1 i glejaka na nerwie wzrokowym.

Wszystkie ze wspomnianych dzieci wymagają kosztownej długotrwałej rehabilitacji i leczenia.

Zebrana kwota zostanie po równo podzielona pomiędzy sześcioro naszych podopiecznych – informuje Monika Bartosz, prezes Fundacji MOWP.

Fundacja gra od dziewięciu lat. W tym czasie udało się pomóc blisko 50 podopiecznym, zebrać ponad dwa miliony złotych, zorganizować ponad 300 imprez.

W imieniu organizatorów zapraszamy do uczestnictwa w tym wspaniałym meczu.