Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Przedstawiciele kilkunastu organizacji pozarządowych z terenu naszego powiatu wzięli udział w szkoleniu pn. „Realizacja zadań publicznych – nowe wzory ofert, sprawozdań i umów”. Spotkanie, któremu towarzyszyło wręczenie nagród finansowych Zarządu Powiatu w Oświęcimiu, odbyło się 18 czerwca w Piwnicy Artystycznej MDK przy ul. Bema.

Zanim uczestnicy zasiedli do kilkugodzinnego szkolenia, Wicestarosta Oświęcimski Paweł Kobielusz i Członek Zarządu Powiatu Teresa Jankowska wręczyli wspomniane na wstępie nagrody. Przypomnijmy, że zarząd przyznał je w dwóch konkursach adresowanych do organizacji pozarządowych z terenu naszego powiatu.

W konkursie na najlepszy projekt materiału promocyjnego organizacji pozarządowej uhonorowano:

  • Stowarzyszenie „Bratnich Serc” dla Ludzi Chorych w Oświęcimiu – (projekt: brelok buźka, torba ekologiczna, podstawka pod telefon lub wizytówki) – 2.400 zł
  • Stowarzyszenie „Amazonki Oświęcim” – (projekt: szalik lub ponczo z logo) – 1.000 zł
  • Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „RAZEM” – (projekt: pojemnik na tabletki) – 600 zł.

W konkursie pn. „Kalejdoskopie Inicjatyw” – na najlepszą inicjatywę realizowaną przez org. pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w 2018 roku, uhonorowano:

  • Stowarzyszenie Klub Motocyklowy RIDERS ON THE STORM – „III edycja akcji Motoserce Oświęcim” – 3.000 zł
  • Fundacja Miasto Pracownia – „Miasto Pracownia na Niepodległość” – 2.000 zł
  • Stowarzyszenie „Szansa” – „Po czasie – na czasie” – 1.000 zł.

Uczestnicy szkolenia przeprowadzonego przez specjalistki, Lidię Korbus – Then i Agnieszkę Dziewitek z Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie dowiedzieli się m.in.: w jaki sposób prawidłowo napisać ofertę realizacji zadania publicznego na nowym wzorze, co zmieniło się w umowie o dofinansowanie, jak napisać sprawozdanie na nowym wzorze, czym jest rozliczanie przez rezultaty.

W trakcie szkolenia zaprezentowano wyniki badania „Ocena jakości współpracy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu z organizacjami pozarządowymi” przeprowadzonego przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie (do pobrania TUTAJ).

Szkolenie zrealizowano w ramach projektu Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Podczas spotkania Teresa Jankowska z Zarządu Powiatu przedstawiła zebranym plan powołania Pełnomocnika ds. Organizacji Pozarządowych przy Staroście Oświęcimskim (Zakres zadań Pełnomocnika TUTAJ)

Poinformowano ponadto, że do końca czerwca br. można zgłaszać uwagi do zakresu zadań Pełnomocnika (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

SPP/Fot. RL

 


1000 Znaków do wykorzystania