Zator. Policjanci wyjaśnili tajemnicze zniknięcie portfela z lady sklepowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze postawili zarzut kradzieży 43 – letniemu mieszkańcowi Zatora. Mężczyzna wykorzystując okazję skradł portfel z dokumentami i pieniędzmi, który jedynie na moment odłożył na ladę inny klient sklepu.

W ubiegły poniedziałek (3.06.2019) zatorscy policjanci zajęli się wyjaśnieniem okoliczności w jakich 65 – letni mieszkaniec Zatora stracił swój portfel z dokumentami i pieniędzmi. Pokrzywdzony miał portfel w ręce ostatni raz w chwili, gdy płacił za zakupy w jednym ze sklepów spożywczych. Następnie pakując zakupy do torby odłożył portfel na bok, po chwili nie było już po nim śladu.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że w tym samym czasie przy kasie tuż za pokrzywdzonym stał 43 – letni mieszkaniec Zatora, który najprawdopodobniej miał związek ze zniknięciem portfela. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze odwiedzili podejrzewanego w miejscu zamieszkania. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, lecz okazało się, że pieniądze wydał natomiast dokumenty spalił w piecu. Na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut kradzieży.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.