Poręba Wielka. Mieszkaniec ujął nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej

Policjanci z oświęcimskiej Komendy Policji z rąk mieszkańca Poręby Wielkiej przejęli 66 – letniego mieszkańca Gminy Oświęcim podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Mężczyzna mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu wraz z dwoma równie pijanymi znajomymi wybrał się do sklepu po piwo.

Do zdarzenia doszło 8 czerwca 2019 o godzinie 14.20. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące samochodu marki Ford, którego kierowca uderzył w słup energetyczny znajdujący się w Porębie Wielkiej przy ulicy Ruczaj. We wskazany rejon natychmiast ruszyli policjanci. Na miejscu okazało się, że 53 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim widząc, że za kierownicą forda znajduje się nietrzeźwy zabrał mu kluczyki i uniemożliwił ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Policjanci przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji, a następnie ustalili, że pojazdem podróżowało jeszcze dwóch pasażerów, którzy zakrwawieni uciekli z miejsca zdarzenia. W związku z obawą o ich życie natychmiast wszczęli poszukiwania. Po kilku minutach na jednej z ulic policjanci wypatrzyli dwóch mężczyzn ze śladami krwi na odzieży. Obaj potwierdzili, że byli pasażerami forda. Po badaniach lekarskich okazało się, że doznali jedynie stłuczeń. Z kolei badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 2,02 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Na duże wyróżnienie i wielkie podziękowania zasługuje mieszkaniec Gminy Oświęcim, który uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy ucieczkę z miejsca zdarzenia.