Oświęcim. Policjanci i celnicy przejęli kolejne automaty do gier hazardowych

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu ustalili, że na terenie Osiedla Chemików znajduje się lokal z hot-spotami.

Wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Krakowa zaplanowali kolejną akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Kilka dni temu weszli do punktu z grami losowymi, a następnie zabezpieczyli trzy funkcjonujące w nim automaty oraz centralny wpłatomat. Maszyny po odcięciu mocowań zostały zabezpieczone i trafiły do Urzędu Celno-Skarbowego. Wartość zarekwirowanych automatów i wpłatomatu oszacowana została na 23 tysiące złotych.

Właścicielowi automatów jak również osobie, która wynajęła lokal za popełnione przestępstwo grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W tym roku to już czwarta tego typu akcja na terenie powiatu oświęcimskiego. O poprzednich realizacjach pisaliśmy tutaj:
http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/chelmek-policjanci-i-celnicy-zlikwidowali-nielegalny-biznes-hazardowy-0
http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/chelmek-ostre-uderzenie-w-nielegalny-hazard
http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-policjanci-i-celnicy-zlikwidowali-salon-gier-hazardowych-0


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.