Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Osiek. Właściciele posesji zabrali kluczyki, a policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

W dniu 16 marca 2019 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu podczas penetracji terenu zatrzymali 23 – letniego kierowcę, podejrzanego jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna po uszkodzeniu ogrodzenia jednego z domów jednorodzinnych, chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował odjechać, co skutecznie uniemożliwili mu właściciele posesji.

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek około godziny 07.00 . Mieszkańcy ulicy Głównej w Osieku powiadomili dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji o interwencji, którą podjęli wobec pijanego kierowcy. Jak wynikało z relacji zgłaszających kierowca samochodu marki Seat wjechał na ich posesję, po czym próbując wycofać uszkodził ogrodzenie. Wtedy właściciele posesji wybiegli na zewnątrz budynku i stwierdzili, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu, więc zabrali mu kluczyki od pojazdu. Wtedy mężczyzna oraz towarzysząca mu kobieta uciekli pieszo.

Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie ustalili, że właścicielem seata jest mieszkaniec Gminy Kęty. Z jego relacji wynikało, że samochodem od piątkowego wieczora dysponowała jego córka oraz jej znajomy. Niestety oboje mieli wyłączone telefony, więc policjanci wszczęli poszukiwania pary. Po kilkunastu minutach na ulicy Zielonej w Osieku policjanci zauważyli młodego mężczyznę idącego poboczem w zabłoconym ubraniu i bez butów. Rysopis pieszego pasował również do opisu sprawcy kolizji. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 23 – letni mieszkaniec Osieka. Potwierdził on, że kierował seatem, którego pozostawił na jednej z posesji. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,94 promila alkoholu. Został on zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Dodatkowo do badań została mu pobrana krew. Policjanci ustalili również, że towarzysząca mu znajoma dotarła już do miejsca zamieszkania.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Z kolei na podziękowania zasługuje postawa mieszkańców Osieka, którzy nie dopuścili, aby kierowca kontynuując jazdę doprowadził do tragedii.