Brzeszcze. Osiedlowy agresor trafił do aresztu

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą dochodzenie przeciwko 37 – letniemu mieszkańcowi Brzeszcz, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa innych osób. Dzięki działaniom Policji i Prokuratury uliczny agresor, który posiadał pistolet pneumatyczny, maczety oraz kastety już trafił do aresztu.

W połowie lutego 2019 policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących niepokojącego zachowania 37 – letniego mieszkańca Brzeszcz, który okazał się sprawcą zakłócenia ładu i porządku publicznego w różnych miejscach na terenie Brzeszcz i Jawiszowic m. in idąc ulicą krzyczał i groził przypadkowym przechodniom, rozbił szybę wystawową jednego ze sklepów, a także strzelając kilkumilimetrowymi śrutami z wiatrówki zranił dwie osoby. W chwili zatrzymania 37 – latek swoją agresję zaczął wyładowywać na policjantach znieważając ich i naruszając nietykalność. Został jednak szybko obezwładniony. Podczas jego przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, dwa kastety, maczetę oraz marihuanę. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci odnaleźli kolejną maczetę zrobioną z ostrza nożyc do cięcia krzewów.

Funkcjonariusze przeanalizowali zebrane materiały dotyczące różnych faktów świadczących o agresywnym zachowaniu 37 – latka, które ewidentnie stwarzało zagrożenie dla bezpieczeństwa innych osób. Na podstawie zebranych dowodów mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty m. in. uszkodzenia ciała, gróźb karalnych, zniszczenia mienia, posiadania środków odurzających oraz niebezpiecznych przedmiotów , a także znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Nadzorujący dochodzenie prokurator w świetle zebranych przez policjantów dowodów wystąpił do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego, dzięki temu podejrzany w dniu 25 lutego.br. trafił do jednego z aresztów śledczych.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nadal ustalają czy podejrzany miał również związek z innymi czynami na szkodę mieszkańców Miasta i Gminy Brzeszcze.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.