Jak informuje Urząd Skarbowy w Oświęcimiu, zgodnie ze zmianami w przepisach podatkowych w 2019 roku termin składania najpopularniejszych formularzy PIT-11 przez pracodawców był krótszy i minął z końcem stycznia. Kolejny termin podatkowy dla płatników to koniec lutego. Do tego czasu należy złożyć informacje IFT-1/IFT-1R. Również do końca lutego informację o wypłaconych dochodach należy przesłać pracownikom.

Nowością jest również sposób ich przesyłania – wyłącznie elektronicznie. Do dyspozycji są trzy sposoby wysyłki: za pomocą formularza interaktywnego Ministerstwa Finansów, modułu finansowo-księgowego lub Uniwersalnej Bramki Dokumentów (UBD). Formularze można podpisać podpisem kwalifikowanym (wszystkie formularze) lub danymi autoryzującymi (PIT-8C, PIT-11, IFT-1/IFT-1R, PIT-4R, PIT-8AR, jeżeli są one składane przez osoby fizyczne).

Więcej informacji nt. nowych zasad i sposobów przekazywania informacji o dochodach w specjalnie przygotowanym serwisie www.podatki.gov.pl.
Informacji na temat nowych terminów i sposobach rozliczeń udzielają również konsultanci Krajowej Informacji Skarbowej. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00 pod numerami:

• tel. 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych)
• tel. 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych)
• tel. +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy)

(foto: pit.pl)