Podczas tegorocznych Powiatowych Targów Edukacyjnych przedstawiciele szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu oświęcimskiego wystawili stanowiska z ofertą edukacyjną, z ulotkami, folderami, urządzeniami multimedialnymi i specjalistycznymi do każdego zawodu, a także informacjami o nowych kierunkach kształcenia na rok szkolny 2019/2020. Tegoroczne targi, które odbyły się po raz 21. miały na celu pomóc młodzieży w zaplanowaniu swojej przyszłości edukacyjnej oraz zawodowej.

Gospodarzem targów, które odbyły się 8 stycznia był Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu W jednym czasie i miejscu młodzi ludzie mogli porównać oferty edukacyjne wszystkich szkół ponadgimnazjalnych oraz osobiście porozmawiać z uczniami i nauczycielami.

Targi otworzył wicestarosta Paweł Kobielusz, który przywitał zgromadzoną młodzież oraz gości i zaznaczył, że targi edukacyjne to wstęp do ważnej dla młodzieży decyzji wyboru zawodu i placówki oświatowej. – Jestem przekonany, że każdy po zakończeniu edukacji w naszych szkołach znajdzie pracę lub dostanie się na wymarzony kierunek studiów wyższych – zwracał się do uczniów Paweł Kobielusz.

W części artystycznej wydarzenia wystąpili uczniowie z popularnych „Ozetów”, zgromadzeni mieli również okazję zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 6 w Brzeszczach.

Dodajmy, że w roku szkolnych 2019/2020 w szkołach prowadzonych przez Powiat planuje się utworzyć łącznie 42 oddziały w liceach, 48 w technikach i 24 w szkołach branżowych I stopnia.

(NM)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.