Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Brzezinka. Kolejny przypadek podtrucia tlenkiem węgla

W dniu 7 stycznia 2019 o godzinie 21.00 służby ratunkowe kolejny raz interweniowały w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przypadku podtrucia tlenkiem węgla. Tym razem do zdarzenia doszło w Brzezince w domu jednorodzinnym, a do szpitala trafiła matka i jej dziecko.

Jak ustalili policjanci w łazience, gdzie funkcjonował piecyk gazowy kąpała się najpierw 40 – letnia mieszkanka Brzezinki, a następnie jej 12 – letnia córka. Rodzice nie słysząc żadnych dźwięków dochodzących z łazienki zapukali do drzwi, a kiedy córka się nie odzywała wyważyli drzwi. Dzięki czujności rodziców dziewczynka choć straciła przytomność szybko ją odzyskała. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe. Matka i córka zostały przewiezione do szpitala. Po badaniach na obserwacji w szpitalu pozostała tylko małoletnia.

Apelujemy! Dbając o bezpieczeństwo swoje i rodziny, należy sprawdzić drożność wentylacji kominowych oraz wyposażyć pomieszczenie, w którym funkcjonuje piecyk gazowy, centralne ogrzewanie czy też kominek, w czujnik tlenku węgla. Przypominamy, że tlenek węgla jest gazem bezwonnym więc człowiek go nie wyczuje, a czujnik wykryje nawet niewielką jego ilość w powietrzu i alarmem powiadomi o zagrożeniu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.