Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

W minionym tygodniu wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał akt powołania na stanowisko wicewojewody Zbigniewowi Starcowi, który do tej pory pełnił funkcję radnego, wicestarosty, a w minionej kadencji – starosty oświęcimskiego. Gratulacje nowemu wicewojewodzie złożył nowy starosta oświęcimski Marcin Niedziela.

– Jestem przekonany, że jednym z priorytetów związanych z Pana nominacją będzie działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju miast naszego województwa, a przede wszystkim Małopolski Zachodniej i Powiatu Oświęcimskiego – napisał w liście gratulacyjnym Marcin Niedziela i dodał. – Ze swojej strony oraz w imieniu Zarządu Powiatu w Oświęcimiu deklaruję gotowość szerokiej współpracy dla dobra mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Do tej pory funkcję wicewojewody małopolskie pełnił Józef Gawron, który zrezygnował z funkcji wicewojewody po tym, jak został wybrany radnym Sejmiku Małopolskiego.

Fot. I sesja Rady Powiatu w kadencji 2018-2023

(NM)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.