Brzeszcze. Akcja „Zima”. Dzielnicowi i pracownicy socjalni, interweniowali w sprawie samotnej i chorej seniorki.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach oraz pracownicy socjalni z Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeszczach, podjęli wspólne, skutecznie działania, dzięki którym pomogli chorej na depresję, samotnie mieszkającej w nieogrzewanym budynku, seniorce. Dzięki działaniom służb 63 – latka w porę trafiła pod opiekę lekarzy.

W ubiegły piątek [23.11.2018], dzielnicowi w ramach akcji „Zima”, razem z pracownikiem socjalnym, sprawdzali warunki życia samotnie mieszkającej 63 - letniej mieszkanki Brzeszcz. Na miejscu okazało się, że właścicielka posesji, pomimo wielokrotnego pukania do drzwi domu, nie otwierała. W związku z tym policjanci zaczęli sprawdzać okna. Przez jedno z nich dostrzegli, że kobieta leży na łóżku pod stertą kołder. Zaczęli więc pukać w szybę. Seniorka poruszyła się, lecz nie była w stanie wstać z łóżka i otworzyć drzwi.

W związku z powyższym na miejsce wezwano strażaków, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu wypchnęli drzwi. Powiadomione zostało również Pogotowie Ratunkowe, które zabrało 63 – latkę do szpitala. Jak ustalili policjanci kobieta chorowała na depresję, była niedożywiona i wychłodzona, gdyż budynek nie był ogrzewany.

W tym przypadku dzięki właściwej interwencji służb seniorka w porę uzyskała ratującą życie pomoc.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o zwrócenie uwagi na mieszkające w pobliżu samotne osoby starsze lub niepełnosprawne, być może i one potrzebują pomocy, zwłaszcza w zimie. Wystarczy jeden telefon do służb aby pomóc, a nawet uratować życie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.