Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Gmina Zator. Poważne konsekwencje nietrzeźwej jazdy

W dniu 5 listopada policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 38 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję drogową.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 17.00 w Podolszu na ulicy Zatorskiej. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 42 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, kierując samochodem marki VW zbyt późno podjął manewr hamowania, w wyniku czego uderzył w tył samochodu marki Kia, którym kierował 38 – letni mieszkaniec Śląska. Szybko okazało się, co było przyczyną spóźnionej reakcji kierowcy volkswagena. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,95 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.