Powiat oświęcimski. Policjanci przypominają o zmiennych warunkach drogowych oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych

W ciągu trzech ostatnich dni na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których zostali potrąceni piesi.

W dniu 23 października 2018 o godzinie 18:35 w Kętach na ulicy Sobieskiego 20 – letni mieszkaniec Kęt, kierując samochodem marki Ford Focus w rejonie przejścia dla pieszych potrącił lusterkiem 59 – letniego mieszkańca Kęt. Pieszy upadł na jezdnię doznając urazu głowy. W dniu 25 października 2018 o godzinie 19:20 w Oświęcimiu na ulicy Leszczyńskiej doszło do kolejnego potrącenia. Jak ustalili policjanci 30 – letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego, kierując samochodem marki VW Polo potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 19 – letnią mieszkankę Oświęcimia. W tym przypadku piesza doznała złamania nogi oraz ogólnych potłuczeń.

Policjanci apelują do kierowców!

Policjanci przypominają, że wielu tego rodzaju zdarzeń drogowych można było uniknąć, zachowując uwagę za kierownicą oraz dostosowując prędkość pojazdu do panujących warunków drogowych.Częste o tej porze roku opady deszczu, śniegu, czy mgła , w znacznym stopniu ograniczają widoczność, a więc i odpowiednio wczesne dostrzeżenie pieszego na drodze. Dodatkowo nawierzchnia drogi jest śliska, więc i droga hamowania znacznie się wydłuża. Z kolei przy gwałtownym hamowaniu pojazd wpada w poślizg.

Policjanci przypominają pieszym, że uwaga, rozwaga i odblaski – to podstawa bezpieczeństwa na drodze!

Piesi chcąc przejść na drugą stronę ulicy powinni dokładnie upewnić się, że mogą bezpiecznie wejść na jezdnię, nie powodując nagłego hamowania samochodów. Pieszym i rowerzystom przypominamy, aby dbając o swoje bezpieczeństwo zakładali kamizelki lub elementy odblaskowe.

Jeśli kierowcy i piesi poważnie potraktują powyższe rady z całą pewnością unikną konsekwencji związanych ze zdarzeniem drogowym.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.