Oświęcim. Dzielnicowi  podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali nastolatka z narkotykami

W dniu 16 października 2018 oświęcimscy dzielnicowi, podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali 18 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Policjanci ujawnili przestępstwo, patrolując rejon miejskich bulwarów, w celu przeciwdziałania przypadkom spożywania alkoholu w miejscu publicznym oraz ujawniania wagarowiczów.

Wczoraj tuż po godzinie 9.00 dzielnicowi oświęcimskiego Starego Miasta zaplanowali sprawdzenie rejonu oświęcimskich miejskich bulwarów, które przy pięknej pogodzie odwiedza wielu spacerowiczów, ale również i wagarowiczów. Zadaniem dzielnicowych było również zwrócenie uwagi i eliminowanie przypadków spożywania alkoholu lub innych zdarzeń zakłócających ład i porządek publiczny. Podczas patrolu policjanci zauważyli trzech nastolatków, więc skierowali się w ich stronę, aby sprawdzić czy w tym czasie nie powinni przebywać w szkole. Podczas rozmowy funkcjonariusze ustalili, że wszyscy są pełnoletni, lecz dostrzegli , że jeden z nich dyskretnie odrzucił od siebie małe zawiniątko. Po jego sprawdzeniu okazało się , że to woreczek z suszem roślinnym. Woreczek został zabezpieczony, a jego 18 – letni właściciel, w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Po przeprowadzeniu badania przy użyciu testera narkotykowego policjanci potwierdzili, że susz roślinny to marihuana.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.