Oświęcim. Policjant z bieruńskiej komendy, po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

W dniu 12 października 2018 policjant Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu woj. śląskie, będąc po służbie, podjął interwencję wobec kierowcy, który swoimi niebezpiecznymi manewrami stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Jak się okazało 34 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, wsiadł za kierownicę mając w organizmie 3 promile alkoholu oraz sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu w piątkowe popołudnie. Tuż po godzinie 16.00 jadący ulicą Dąbrowskiego policjant z bieruńskiej komendy Policji zauważył, że znajdujący się przed nim kierowca samochodu marki Opel Vectra wykonuje dziwne manewry, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W związku z powyższym funkcjonariusz powiadomił oficera dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji i pojechał za oplem. Kilkakrotnie próbował wyprzedzić pojazd jednakże zbyt duże natężenie ruchu uniemożliwiało bezpieczne wykonanie manewru. Po chwili okazało się jednak, że kierowca opla skręcił na stację paliw, gdzie się zatrzymał . Ten moment wykorzystał policjant. Zatrzymał swój samochód, a następnie błyskawicznie podbiegł do kierowcy opla, od którego wyczuł silną woń alkoholu. W związku z powyższym wyjął kluczyki z pojazdu, które wraz z zatrzymanym przekazał policjantom oświęcimskiej komendy Policji.

Zatrzymany 34 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Jego badanie stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada również sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata, natomiast za kierowanie pojazdem pomimo posiadania sądownego zakazu kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat .


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.