Poręba Wielka.  Policjanci i uczniowie  akcji -  „Jabłko lub Cytrynka”

W dniu 9 października 2018, kierowcy przejeżdżający przez Porębę Wielką, byli zatrzymywani do kontroli drogowej przez wyjątkowy patrol. Przez kilka godzin policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji towarzyszyli uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej - biorącej udział w małopolskim konkursie Odblaskowa Szkoła.

W ramach konkursu dzieci przygotowały akcję „ Jabłko lub Cytrynka”, mającą na celuuświadomienie kierowcom jak ważne jest przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszeniu prędkości w rejonach szkół.

Kierowcy, którzy poruszali się zgodnie z przepisami, byli nagradzani jabłkiem, natomiast kierowcy, którzy popełnili wykroczenie otrzymywali plasterek cytryny, do skonsumowania na miejscu. Ci kierowcy ze skruchą przyjmowali pouczenie przekazane przez dzieci, jednocześnie obiecując poprawę i stosowanie się do przepisów drogowych.

Jak wynikało z raportu sporządzonego przez odblaskowy patrol, rozdanych zostało znacznie więcej jabłek, niż cytryn.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.