Oświęcim. Jechał ulicą Chemików 121 km/h - stracił prawo jazdy na trzy miesiące

W dniu 25 września 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ulicy Chemików w Oświęcimiu, podczas kontroli drogowej zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o ponad 50 km/h.

Wczoraj tuż po godzinie 12.00 do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca samochodu marki Audi, który jechał z prędkością 115km/h na odcinku, gdzie obowiązywała prędkość do 50km/h. Podczas czynności okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 52 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Za przekroczenie prędkości o 65 km/h został na kierującego nałożony mandat, punkty karne oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości dla własnego bezpieczeństwa, a także dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi. Przypominają również o zmiennych warunkach na drodze zwłaszcza jesienią.

Opady deszczu lub szadź na drodze znacznie wydłuża drogę hamowania. W takich przypadkach nagłe hamowanie na łukach drogi doprowadza do poślizgu w skutek którego, samochód wjeżdża na przeciwległy pas, gdzie może dojść do zderzenia z pojazdem jadącym z przeciwka.

Pamiętajmy, że za kierownicą najważniejszy jest zdrowy rozsądek.