Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Policjanci zatrzymali poszukiwanego za przestępstwa narkotykowe.

W dniu 19 września 2018 policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego, zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Oświęcimia, poszukiwanego przez sąd, za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna, ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości popełnił kolejne przestępstwo z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Do zatrzymania doszło w środę wieczorem, kiedy policjanci wykonywali czynności związane z poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Tuż przed godziną 19.00 w jednym z mieszkań oświęcimskiego Starego Miasta, funkcjonariusze odnaleźli 29 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który od kilkunastu dni ukrywał się, w związku z grożącą mu 8 - miesięczną karą pozbawienia wolności, orzeczoną za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Poszukiwany został zatrzymany. Podczas jego przeszukania policjanci ujawnili woreczek z białym proszkiem oraz papierowe zawiniątko z suszem roślinnym. 29 – latek trafił do pomieszczeń oświęcimskiej komendy Policji. Badanie zabezpieczonych środków potwierdziło, że są to amfetamina i marihuana. W związku z powyższym zatrzymanemu został przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna wprost z policyjnej celi trafił do jednego z zakładów karnych.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.