Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Gmina Oświęcim. Policjanci zatrzymali plantatora i zlikwidowali jego przydomową uprawę konopi indyjskich

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 27 – letniego mieszkańca Gminy Oświęcim, podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. Mężczyzna w przydomowym ogródku prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich.

Na trop plantatora zajmującego się uprawą konopi indyjskich policjanci wpadli w trakcie czynności mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej. Z poczynionych ustaleń wynikało, iż 27–latek uprawia, a następnie wprowadza do obrotu marihuanę. Aby przerwać ten nielegalny proceder funkcjonariusze wkroczyli na teren jego posesji znajdującej się w jednej z podoświęcimskich miejscowości. Podczas przeszukania domu funkcjonariusze ujawnili woreczek z niewielką ilością marihuany. Jednakże podczas przeszukania ogrodu ujawnili 7 dużych krzaków konopi indyjskich. Rośliny zostały wycięte i zabezpieczone, natomiast ich właściciel został zatrzymany.

Podejrzanemu zostały postawione zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich. W trakcie dalszego postępowania policjanci zbadają także kwestie wprowadzania narkotyków do obrotu przez podejrzanego. Policjanci oszacowali, że plantator z zabezpieczonych roślin mógł uzyskać kilkaset porcji narkotyku. Dzięki likwidacji uprawy, funkcjonariusze nie dopuścili, aby marihuana trafiła do obrotu.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast udzielanie narkotyku innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.