Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Gmina Kęty. Dzielnicowy  realizując „Bezpieczną drogę do szkoły”, zatrzymał kierowcę posiadającego  zakaz i cofnięte  uprawnienia  do kierowania

W dniu 5 września 2018 dzielnicowy Komisariatu Policji w Kętach realizując na swojej dzielnicy zadania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, wyeliminował z ruchu drogowego kierowcę posiadającego sądownie orzeczony zakaz kierowania oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło w środę tuż po godzinie 08.00 w Witkowicach na ulicy Beskidzkiej, gdzie dzielnicowy pilnując bezpieczeństwa w rejonie szkoły zauważył samochód marki VW posiadający usterkę oświetlenia. W związku z powyższym zatrzymał pojazd do kontroli drogowej. W trakcie czynności okazało się, że 23 – letni mieszkaniec Gminy Kęty wsiadł za kierownicę samochodu pomimo faktu, iż posiadał sądownie orzeczony zakaz kierowania oraz cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie pojazdem pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za jazdę z cofniętymi uprawnieniami kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.