Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim, Przeciszów.  Dzielnicowi użyli broni, aby zatrzymać pijanego kierowcę, który próbował ich potrącić

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze przestrzelili opony w samochodzie, którym kierował pijany kierowca. Powodem dla którego policjanci sięgnęli po broń był fakt, iż 36 – letni mieszkaniec Olkusza, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas zatrzymania próbował potrącić jednego z funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w sobotę 1 września 2018 przed południem, kiedy dzielnicowi pełnili służbę na terenie Gminy Przeciszów. Tuż po godzinie 10.00 na ulicy Krakowskiej /DK44/, zauważyli samochód marki Audi A4, którego kierowca wykonywał niebezpieczne manewry na drodze m. in. wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej ciągłej.

Widząc zagrożenie, które stwarzał kierujący, dzielnicowi dali mu sygnał do natychmiastowego zatrzymania się, lecz kiedy kierowca nie zareagował, błyskawicznie podjęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po kilku minutach pościgu, już na terenie Oświęcimia, kierowca audi wjechał w ulicę Stara Droga, prowadzącą w rejon boiska sportowego. Tam zawrócił i zatrzymał pojazd. Ścigający go policjanci byli tuż za nim, więc również zatrzymali radiowóz, a następnie zachowując względy bezpieczeństwa zaczęli zbliżać się do audi. Wtedy kierowca ruszył do przodu próbując potrącić jednego z funkcjonariuszy. Policjant uskoczył w bok, po czym obaj funkcjonariusze wykorzystując broń służbową kilkakrotnie strzelili w opony pojazdu. W wyniku tego samochód przejechał kilkadziesiąt metrów i zatrzymał się. Wysiadł z niego mężczyzna i zaczął uciekać pieszo. Został jednak szybko obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało był to 36 – letni mieszkaniec Olkusza, a powodem dla którego za wszelką cenę próbował uniknąć zatrzymania był stan nietrzeźwości i grożące mu konsekwencje karne. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za czynną napaść na funkcjonariusza do 10 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.