Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Zarząd Powiatu w Oświęcimiu podjął decyzję o zabezpieczeniu środków finansowych na wykonanie zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa obiektu lekkoatletycznego i boiska do piłki nożnej przy Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu”.

Powiat oświęcimski i miasto Oświęcim nie posiadają obiektu, na którym można by było rozgrywać zawody lekkoatletyczne. A dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich nie mają warunków do uprawiania lekkoatletyki, co jest spowodowane brakiem profesjonalnego zaplecza sportowego.

Nauczyciele od wielu lat narzekają, że nie mają możliwości, by realizować zajęcia z lekkoatletyki, bowiem na terenie powiatu i miasta nie ma takiego miejsca. Zamierzamy wybudować bieżnię okrężną sześciotorową o długości czterystu metrów oraz bieżnię prostą ośmiotorową. Obiekt będzie ponadto wyposażony w skocznię do skoku wzwyż, w dal i trójskoku, a także rzutnię do pchnięcia kulą – mówi Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec i dodaje: – Po realizacji projektu będziemy się ubiegać o dofinansowanie zadania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dodajmy, że w ramach zadania ma powstać boisko do piłki nożnej wraz z piłkochwytami oraz zakupione zostanie niezbędne wyposażenie lekkoatletyczne. Całość obiektu będzie ogrodzona i oświetlona. Nie zabraknie również zadaszonych trybun (około trzysta miejsc siedzących).

Tak duży powiat musi mieć obiekt lekkoatletyczny pełnowymiarowy, żeby móc uzupełnić swoją ofertę sportową również o dyscypliny lekkoatletyczne – podkreśla wicestarosta Jarosław Jurzak. Wicestarosta zaznacza również, że lokalizacja stadionu przy szkole mistrzostwa sportowego, gdzie znajduje się internat, pozwala na znacznie szersze spectrum wykorzystania tego obiektu. – Przy tak korzystnym umiejscowieniu stadionu możliwe jest organizowanie obozów czy wydarzeń sportowych o randze międzynarodowej – mówi Jarosław Jurzak i dodaje: – Z założenia będzie to obiekt wielofunkcyjny, ponieważ oprócz tego, że będą z niego korzystały dzieci i młodzież, będzie też służył mieszkańcom całego powiatu na potrzeby rekreacji ruchowej.

(NM)

Fot.: Przy popularnych „Chemiku” – w miejscu, w którym ma powstać stadion lekkoatletyczny wizję lokalną przeprowadzili starosta Zbigniew Starzec, wicestarosta Jarosław Jurzak oraz członek Zarządu Powiatu Jacek Pyrek


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.