Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

22 sierpnia podopieczni z oświęcimskiego i kęckiego Domu Dziecka będą dopingować lekkoatletów podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wyjazd dzieci i młodzieży na to prestiżowe wydarzenie sportowe zorganizowali starosta oświęcimski Zbigniew Starzec i wicestarosta Jarosław Jurzak.

– W związku z rosnącym zainteresowaniem lekkoatletyką po ostatnich mistrzostwach Europy w Berlinie, postanowiliśmy zrobić dzieciom prezent na zakończenie wakacji właśnie w formie wyjazdu na Memoriał Kamili Skolimowskiej. Oprócz podopiecznych z pieczy zastępczej pojadą również dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z powiatu oświęcimskiego – mówi wicestarosta Jarosław Jurzak.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to organizowane od 2009 roku lekkoatletyczne zawody, mające uczcić pamięć zmarłej mistrzyni olimpijskiej z Sydney.

Na dziewiątym Memoriale wystąpi Cester Semenya – mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro oraz trzykrotna mistrzyni świata w biegu na 800 metrów. Zawodniczka podczas zawodów w Chorzowie pobiegnie na dystansie 400 metrów.

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się już w najbliższą środę, początek zmagań zaplanowano na godzinę16.00. Obok Caster Semenyi w mityngu wystąpią inne gwiazdy światowej lekkoatletyki, m.in. Piotr Małachowski, Piotr Lisek, Tom Walsh, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki oraz Justyna Święty- Ersetic. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Imprezie towarzyszyć będzie Lekkoatletyczny Piknik Integracyjny. Na Placu Europejskim przy bramie nr 4 Stadionu Śląskiego w godz. 15.00-18.00 na całe rodziny czekać będzie mnóstwo atrakcji zlokalizowanych w kilku strefach. Piknik będzie miał charakter integracyjny, przybliżający rywalizację sportową osób z niepełnosprawnościami. Nie zabraknie też animacji dla najmłodszych oraz fachowych porad dietetyków w strefie zdrowia. Uczestnictwo we wszystkich aktywnościach jest bezpłatne.

W godz.10.00-12.00 na Stadionie Śląskim rozegrany zostanie także Mały Memoriał Kamili Skolimowskiej. Juniorzy będą rywalizować na tej samej arenie, na której kilka godzin później wystartują gwiazdy światowej lekkoatletyki.

(NM)