Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

22 sierpnia podopieczni z oświęcimskiego i kęckiego Domu Dziecka będą dopingować lekkoatletów podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wyjazd dzieci i młodzieży na to prestiżowe wydarzenie sportowe zorganizowali starosta oświęcimski Zbigniew Starzec i wicestarosta Jarosław Jurzak.

– W związku z rosnącym zainteresowaniem lekkoatletyką po ostatnich mistrzostwach Europy w Berlinie, postanowiliśmy zrobić dzieciom prezent na zakończenie wakacji właśnie w formie wyjazdu na Memoriał Kamili Skolimowskiej. Oprócz podopiecznych z pieczy zastępczej pojadą również dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z powiatu oświęcimskiego – mówi wicestarosta Jarosław Jurzak.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to organizowane od 2009 roku lekkoatletyczne zawody, mające uczcić pamięć zmarłej mistrzyni olimpijskiej z Sydney.

Na dziewiątym Memoriale wystąpi Cester Semenya – mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro oraz trzykrotna mistrzyni świata w biegu na 800 metrów. Zawodniczka podczas zawodów w Chorzowie pobiegnie na dystansie 400 metrów.

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się już w najbliższą środę, początek zmagań zaplanowano na godzinę16.00. Obok Caster Semenyi w mityngu wystąpią inne gwiazdy światowej lekkoatletyki, m.in. Piotr Małachowski, Piotr Lisek, Tom Walsh, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki oraz Justyna Święty- Ersetic. Wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Imprezie towarzyszyć będzie Lekkoatletyczny Piknik Integracyjny. Na Placu Europejskim przy bramie nr 4 Stadionu Śląskiego w godz. 15.00-18.00 na całe rodziny czekać będzie mnóstwo atrakcji zlokalizowanych w kilku strefach. Piknik będzie miał charakter integracyjny, przybliżający rywalizację sportową osób z niepełnosprawnościami. Nie zabraknie też animacji dla najmłodszych oraz fachowych porad dietetyków w strefie zdrowia. Uczestnictwo we wszystkich aktywnościach jest bezpłatne.

W godz.10.00-12.00 na Stadionie Śląskim rozegrany zostanie także Mały Memoriał Kamili Skolimowskiej. Juniorzy będą rywalizować na tej samej arenie, na której kilka godzin później wystartują gwiazdy światowej lekkoatletyki.

(NM)

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.