Zespól Pieśni i Tańca ”Modraszka” reprezentował Gminę Oświęcim na przeglądzie w nietypowym składzie. Prawie same panie z dwóch miejscowości: Stawów Monowskich i Zaborza...

III miejsce w X Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych i w XII Folkloriadzie Jurajskiej

Zespól Pieśni i Tańca ”Modraszka” reprezentował Gminę Oświęcim na przeglądzie w nietypowym składzie. Prawie same panie z dwóch miejscowości: Stawów Monowskich i Zaborza, postanowiły razem pokazać, że można i da się wspólnie bawić, tańczyć i na dodatek być w czołówce pośród 40 zespołów z całej Polski. Ten nietypowy zespół fantastycznie zaprezentował się w Poraju pokazując obrzęd zrękowin. Same uszyły sobie stroje, przygotowały historyczne rekwizyty gospodarstwa domowego i zabawki dziecięce. Roztańczone i rozśpiewane zaimponowały jurorom, którzy na co dzień pracują jako etnografowie, lub są muzykami i choreografami z zespołu pieśni i tańca „Śląsk”. Gra aktorska piękną gwarą krakowską ujęła publiczność zgromadzoną w upalnym dniu 4.08 w sobotę w amfiteatrze Żarki Letnisko. Panie wraz z dziećmi wyraziły chęć pokonania jeszcze nie jednego zespołu w przeglądach ogólnopolskich. Życzymy im sukcesów z nadzieją, że odważą się do nich dołączyć mężczyźni, a jest do kogo.

Scenariusz i reżyseria Bożena Grabowska, oprawa muzyczna Andrzej Wilk

GALERIA


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Artykuły promocyjne

logo RSS

OKSiR Oświęcim: ZPiT Modraszka zdobyła III miejsce w Poraju