Kredyty gotówkowe Wrocław

Dzieci z terenu Gminy Oświęcim wybrały się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego w Chorzowie, gdzie uczestniczyły w warsztatach pn. "Koraliki z wełny” oraz "W starej szkole”.

Dnia 25 lipca 2018 dzieci z terenu Gminy Oświęcim wybrały się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego w Chorzowie, gdzie uczestniczyły w warsztatach pn. "Koraliki z wełny” oraz "W starej szkole”.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dawniej wyglądało życie szkolne, czym i na czym pisano, w jakich ławkach siedziano i do czego służył przedmiot często używany kiedyś przez nauczycieli zwany „dyscypliną”.

Podczas zajęć z rękodzieła nauczyliśmy się robić koraliki z wełny, które posłużyły nam do zrobienia wisiorków oraz bransoletek.

Na miejscu, pod opieką miłej pani przewodnik , 30 – osobowa grupa zwiedzała muzeum, w którym zgromadzono ponad siedemdziesiąt obiektów reprezentujących dawną, drewnianą architekturę wsi polskiej.

GALERIA


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS

OKSiR Oświęcim: Wycieczka do Muzeum Etnograficznego w Chorzowie