Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

24 lipca w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. – Z okazji tego szczególnego Dnia składamy, Wszystkim Policjantkom i Policjantom słowa najwyższego szacunku i uznania za Waszą profesjonalną i skuteczniejszą troskę o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Dziękując za odpowiedzialną, pełną poświęcenia służbę, dającą poczucie bezpieczeństwa, tak bardzo ważnego dla człowieka, życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym – mówi wicestarosta Jarosław Jurzak.

Uroczystość była okazją do wręczenia służbom mundurowym okolicznościowego czeku na kwotę 85 tys. zł na zakup radiowozu policyjnego. Prezent na ręce komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu Roberta Chowańca złożył wicestarosta Jarosław Jurzak wraz z wiceprzewodniczącą Rady Powiatu w Oświęcimiu Iwoną Gibas i członkiem Zarządu Ewą Pawlusiak.

Święto Policji obchodzone jest w Polsce 24 lipca przez Policję ,zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995, przy nowelizacji ustawy o Policji. Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 polskiej Policji Państwowej.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.