Mimo intensywnych opadów deszczu, które nie ustępują od kilku dni na chwilę obecną nie ma ostrzeżeń meteorologicznych i według prognoz pogody sytuacja w naszym regionie będzie się poprawiać.

Choć stan rzek powoli stabilizuje się ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia obowiązuje nadal do godziny 18.00 dnia dzisiejszego.

– Gdyby doszło do podtopień mieszkańcy powiatu oświęcimskiego powinni kontaktować się z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, nr alarmowy 998, ewentualnie z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, nr 33 844 89 80 – podkreśla wicestarosta Jarosław Jurzak.

Dodajmy, że wszystkie służby są w gotowości i na bieżąco monitorują sytuację pogodową na terenie powiatu oświęcimskiego i powiatów ościennych.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.