8 lipca Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty zorganizowała na terenie swojego poligonu w Grojcu ćwiczenia zespołów ratowniczych z psami. Ich głównym tematem była lokalizacja i oznaczenie poszkodowanego w trudnych warunkach i na zróżnicowanym podłożu, jak również współdziałanie zespołów z różnych grup.

W ćwiczeniach uczestniczyli bowiem ratownicy z GPR OSP Goszcza, Sekcja Poszukiwań Osób Zaginionych w Wyrobiskach Podziemnych Jastrzębie Zdrój, Ladislav Pozdniček i Kristina Cibochová z Czech, Jagna Jerzyk z GP GOPR i FWRGP oraz ratownicy i stażyści OSP Kęty.

Działania OSP Kęty zostały zauważone przez członków Zarządu Powiatu, którzy w bieżącym roku przeznaczyli dla jednostki 5 tys. zł na zakup hydraulicznego sprzętu ratownictwa technicznego. Od 2015 r. władze powiatu oświęcimskiego przekazały OSP Kęty 80 tys. zł.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.