Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty. Policjanci zatrzymali kierowcę, który potrącił małoletniego rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając chłopcu pomocy

Do zdarzenia doszło w niedzielę (8 lipca) tuż przed godziną 21.00 w Bulowicach na ulicy nad Brzegiem. Kierowca samochodu marki Ford Focus potrącił jednego z trzech jadących na rowerach małoletnich rowerzystów, a następnie nie udzielając mu pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. 13 – letni mieszkaniec Bulowic został przewieziony do szpitala na badania, gdzie stwierdzono u niego stłuczenia ciała. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kętach natychmiast wszczęli poszukiwania sprawcy, które ułatwił fakt, że w wyniku zderzenia zgubił przednią tablicę rejestracyjną pojazdu. Po sprawdzeniu numerów rejestracyjnych ustalono, że właścicielem pojazd jest 31 – letni mieszkaniec Andrychowa. Policjanci ustalili również, że mężczyzna czasowo przebywał na terenie Kęt. Niestety nie powrócił do miejsca zamieszkania. Dziś nad ranem w trakcie prowadzonych czynności w Bulowicach na ulicy Olszyny, policjanci odnaleźli samochód marki Ford Focus posiadający tylko tylną tablicę rejestracyjną oraz uszkodzenia przedniej części karoserii. Pojazd został zabezpieczony w celu przeprowadzenia oględzin i zabezpieczenia śladów. Podejrzany o potrącenie 31 – latek został zatrzymany w chwilę po tym jak wrócił do mieszkania w Kętach. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w organizmie mężczyzny. Za popełnione wykroczenia (spowodowanie kolizji, nie udzielenie niezwłocznej pomocy poszkodowanemu) grozi mu kara 30 dni aresztu, 5000 zł grzywny oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.