Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Ekspedientka podejrzana o sprzedaż alkoholu nieletniej. Policjanci apelują do handlowców o przestrzeganie przepisów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji wszczęli postępowanie w związku z ujawnieniem przestępstwa z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Ekspedientka jednego z oświęcimskich sklepów jest podejrzewana o sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej. Policjanci przypominają o zakazie i apelują

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, kiedy oświęcimscy strażnicy miejscy, patrolując rejon Osiedla Stare Stawy, zauważyli dwoje nieletnich spożywających alkohol. Na widok zbliżających się strażników nastolatkowie odrzucili od siebie butelki z piwem. Funkcjonariusze Straży Miejskiej na miejsce wezwali policjantów, którzy przejęli nieletnich tj. 17 – letnią mieszkankę Oświęcimia oraz jej o 4 lata młodszego kolegę z Zaborza.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że nastolatka piwa kupiła w jednym ze sklepów na terenie Oświęcimia. W związku z tym policjanci udali się do wskazanej placówki handlowej, gdzie ustalili, że osobą podejrzaną o złamanie zakazu sprzedaży alkoholu osobie niepełnoletniej, jest 37 – letnia ekspedientka.

Nieletni zostali przekazani pod opiekę rodziców, natomiast materiały w ich sprawie zostaną przekazane do Sadu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Natomiast wobec 26 – letniej ekspedientki zostało wszczęte postępowanie o sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej. Dodatkowo o zdarzeniu zostanie powiadomiony Urząd Miasta Oświęcim, który może rozważyć cofnięcie sklepowi koncesji na sprzedaż alkoholu.

Policjanci apelują do handlowców o przestrzeganie przepisów.

Przypominamy, że w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”, czuwając nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej, w sposób szczególny będą przeciwdziałać wszelkim zagrożeniom, a następnie będą wyciągać konsekwencje wobec osób, które przepisy prawa zlekceważyły.

W związku z powyższym apelujemy do sprzedawców o przestrzeganie przepisów i dokładne sprawdzanie wieku młodych klientów, zanim dojdzie do sprzedaży alkoholu. Zgonie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, sprzedaż alkoholu osobie do 18 roku życia jest przestępstwem. Sprzedawcy za naruszenie przepisów grozi kara grzywny, natomiast właściciel sklepu może stracić koncesję na sprzedaż wyrobów alkoholowych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.