Na początku czerwca odbył się kolejny plener fotograficzny organizowany przez Powiat Oświęcimski we współpracy z partnerskim Miastem Czadca w Słowacji. Tym razem w scenerii wiosenno-letniej 20 fotografów amatorów poznając uroki przyrody, kultury i historii uwieczniło na fotografiach m.in. zamek w Bulowicach, pałac w Osieku, malownicze i rozległe widoki z Góry Żar oraz zespół parkowo-pałacowy w Pszczynie.

To druga tura zajęć fotograficznych organizowana przez Powiat Oświęcimski w ramach projektu „Nasze dziedzictwo-nasza przyszłość”. Pierwsza dokumentowała atrakcje Czadcy i okolic, druga skupiała się na okolicach Powiatu Oświęcimskiego.

Fotografie wykonane przez uczestników pleneru zostaną zaprezentowane szerszej publiczności podczas dwóch wystaw. Pierwsza z nich już 2 sierpnia w Oświęcimiu – serdecznie zapraszamy, nie tylko autorów zdjęć wraz z rodzinami, ale wszystkich mieszkańców oraz turystów do odwiedzenia wystawy, która eksponowana będzie co najmniej przez tydzień w Oświęcimskim Centrum Kultury – informuje Ewa Pawlusiak – członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

Druga wystawa zaprezentowana zostanie pod koniec sierpnia w słowackiej Czadcy.

Fotografie przybliżające społecznościom lokalnym charakter partnerskiej miejscowości z pewnością zachęcą Polaków i Słowaków do wzajemnych odwiedzin i poznawania tak bliskich, a jednak nieznanych atrakcji przyrodniczych i kulturowych – dodaje Ewa Pawlusiak.

Projekt zrealizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska- Słowacja 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

(BL)