Zapraszamy mieszkańców gminy na Święto Stroju Narodowego i Ludowego, które odbędzie się na terenie przy Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu. Rozpoczynamy o godz. 14:00 - coroczna Msza św. polowa na świętego Antoniego, później występy, konkursy i biesiada przy staropolskim bigosie.

Wielce Wielmożni Państwo

 

Na Święto Stroju Narodowego i Ludowego spraszać sąsiadów nam przyszło, by uczcić go na chwałę dla potomnych ku pamięci na wieki wieków. Tak też czynimy i na ręce Państwa składamy prośbę przybycia całej Waszej kompaniji. Terminy dajemy na trzecią niedzielę czerwca roku pańskiego 2018,
to datować się składa na 17 czerwca. Pragniemy, by dzień ten był czcigodnie ukontentowany i od Mszy Świętej świętować rozpoczniem, gdy zegar bić będzie na 14:00.

Poloneza wszyscy zgromadzeni tańczyć będą na znak rozpoczętej biesiady.
Nie ominą nas potyczki, śpiewy i innych podziwianie. Aże obyczaj nakazuje nie pościć, tylko przy suto zastawionym stole zasiadać, tak też okazyja będzie
do tego, by kosztować nasze z Polszy najukochańszej jadło bigosem zwane.

Do kompanii zaproście Państwo wedle Waszego uważania.
Im więcej nas będzie tym lepiej. Liczebność sporządźcie, tak abyśmy przygotować odpowiednio się mogli. Uniżenie prosimy przybądźcie w całej krasie stroju Waszego, bądź tylko jakiś jego fragment mieć należy. Kto zaś nic nie posiada, ni korali, spódniczki, pióra jakowegoś, ten u nas otrzyma kotylion ręcznie sprawiony przez nasze białogłowy.

 

 

Z wyrazami szacunku:

Koło Gospodyń Wiejskich

w Zaborzu

GALERIA


Artykuły promocyjne

logo RSS

OKSiR Oświęcim: Święto Stroju Narodowego i Ludowego