Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

25 maja reprezentacje małopolskich jednostek Ochotniczych Hufców Pracy wzięły udział w XXII Wojewódzkich Zawodach w Wędkarstwie Spławikowym Uczestników i Kadry Ochotniczych Hufców Pracy organizowanych przez 6–17 Hufiec Pracy w Oświęcimiu.

Zawody odbyły się na jeziorze Złota Rybka w Rajsku, gdzie konkurowało ze sobą 15 drużyn. Poziom zawodów był wysoki, a rywalizacja zacięta. Tytuł mistrza przypadł reprezentacji 6-33 Środowiskowego Hufca Pracy w Nowym Sączu, która wygrała nagrody rzeczowe oraz puchar ufundowany przez Krzysztofa Świerczka – Komendanta Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie. Drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie, która otrzymała nagrody rzeczowe oraz puchar ufundowany przez Zbigniewa Starca – Starostę Oświęcimskiego. Miejsce trzecie zajęła drużyna z 6-34 Hufca Pracy w Starym Sączu, która otrzymała nagrody rzeczowe oraz puchar ufundowany przez Agatę Gworek – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu. Wszyscy zwycięzcy otrzymali również medale ufundowane przez pracodawców współpracujących z oświęcimską jednostką. Drużyny, które zajęły kolejne miejsce (kolejna 6-17 Hufiec Pracy w Oświęcimiu, 6-18 Hufiec Pracy w Kętach oraz 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach) otrzymały pamiątkowe upominki ufundowane przez Urząd Miasta Oświęcimiu. Poza klasyfikację drużynową wyłoniono łowców okazów w kategorii uczestnik oraz kadra. Największą rybę wśród uczestników złowił Mariusz Mardarski z 6-34 Hufca Pracy w Starym Sączu. Wśród kadry tytuł łowcy okazu wywalczył Artur Obuszko z Centrum Kształcenia i Wychowania w Tarnowie. Dodatkowo organizatorzy pamiątkowymi medalami nagrodzili najlepiej łowiące panie: Anitę Gajeską – uczestniczkę z 6-33 Środowiskowego Hufca Pracy w Nowym Sączu oraz Joannę Śliwę z 6-11 Hufca Pracy w Wadowicach. Dekoracji zwycięzców dokonał Zbigniew Starzec – Starostę Oświęcimskiego, Ewa Opałek-Śnieg – Kierownik zespołu ds. kształcenia i wychowania MWK OHP w Krakowie oraz Anna Turbańska – Komendant 6-17 Hufca Pracy w Oświęcimiu. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie Władysław Kuśnierz oraz Bogdan Hazuka, którzy nie tylko sędziowali zawody, ale także służyli dobrą radą. Czas spędzony na łonie natury pozwolił wszystkim uczestnikom zawodów na rywalizację połączoną z odpoczynkiem od codziennych obowiązków.

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.