Oświęcim. Policjanci błyskawicznie zatrzymali  nieletniego, który ukradł kobiecie torebkę

Policjanci Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, w wyniku podjętych działań, po krótkim pościgu, zatrzymali 16 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o kradzież metodą „na wyrwę”. Funkcjonariusze odzyskali również skradzioną przez nieletniego torebkę, którą zwrócili właścicielce.

We wtorek [22.05.2018]wieczorem dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został zaalarmowany przez 55 – letnią mieszkankę Oświęcimia o kradzieży torebki. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że do zdarzenia doszło na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Słowackiego w Oświęcimiu, gdzie kobieta oczekiwała na przyjazd autobusu. W pewnej chwili siedzący obok niej chłopak wyrwał jej z ręki torebkę, w której miała dokumenty, karty bankomatowe oraz pieniądze, a następnie uciekł. O zdarzeniu oraz rysopisie sprawcy, natychmiast zostały powiadomione wszystkie patrole. Już po chwili policjanci jednego z nich, na ulicy Budowlanych, dostrzegli nastolatka pasującego do rysopisu sprawcy podanego przez pokrzywdzoną. Zachowanie chłopaka również wskazało, że może on mieć powód, aby uniknąć spotkania z funkcjonariuszami gdyż na widok mundurowych zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 16 – latek, nie miał już przy sobie skradzionej torebki, ale po chwili rozmowy z policjantami przyznał się, że ukrył ją w pobliżu jednego z bloków. W miejscu, które wskazał nieletni funkcjonariusze odnaleźli torebkę wraz zawartością. Odzyskane mienie wróciło do właścicielki, natomiast nieletni trafił do komendy skąd odebrał go ojciec.

Materiały w sprawie czynu, którego dopuścił się 16 – latek zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który zdecyduje o dalszych losach nieletniego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.