Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Policjanci pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym zapobiegli tragedii

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji podjęli interwencję podczas, której ujawnili kompletny brak odpowiedzialności rodzica za życie i zdrowie małego dziecka. 4 – latek biegał po chodniku tuż przy ruchliwej ulicy, natomiast jego pijany ojciec szedł kilkanaście metrów przed nim. Gdyby nie czujność funkcjonariuszy, mogłoby dojść do tragicznego w skutkach zdarzenia.

W ubiegłą środę wieczorem, policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Osiedla Chemików. Tuż po godzinie 18.00 zauważyli małe dziecko znajdujące się na chodniku przy ulicy Dąbrowskiego. Funkcjonariusze widząc, że chłopczyk lada chwila może wtargnąć na jezdnię, zareagowali błyskawicznie. Zatrzymali radiowóz i podbiegli do malucha. Następnie dostrzegli, że mężczyzna pod którego wątpliwą opieką znajdował się chłopczyk, zataczając się szedł kilkanaście metrów dalej i nawet nie zauważył podjętej przez policjantów interwencji. 45 – letni mieszkaniec Oświęcimia był pijany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,77 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, natomiast jego 4 – letni syn został oddany pod opiekę matki.

Wobec 45 – latka zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia dziecka nad którym miał obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. O sprawie został powiadomiony również Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich, który podejmie dalsze decyzje opiekuńcze w tej sprawie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.