Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Brzeszcze. Naruszył zakaz zbliżania się do żony, został aresztowany

Policja, prokuratura oraz sąd są bezwzględne wobec podejrzanych o znęcanie w rodzinie. Przekonał się o tym 59 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze wobec którego wszczęta została sprawa o znęcanie nad żoną. Aby przerwać przemoc prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się do żony oraz dozoru policyjnego. Gdy podejrzany zlekceważył zakaz zbliżania się trafił na dwa miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę przed południem, gdy policjanci zostali zaalarmowani przez 58 – letnią mieszkankę gminy Brzeszcze, o awanturze wszczętej przez jej męża, który przyszedł do jej miejsca zamieszkania pomimo tego, że posiadał zakaz zbliżania się. Dodatkowo chcąc, aby kobieta wpuściła go do mieszkania zaczął grozić wyważeniem drzwi. Pokrzywdzona powiadomiła jednak Policję. Mundurowi natychmiast adres pojechali pod wskazany adres, jednakże okazało się, że mężczyzna słysząc, że kobieta wzywa Policję zbiegł z miejsca zdarzenia. Dwa dni później został zatrzymany na jednej z ulic w Brzeszczach. Trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

13 maja 2018 na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu tymczasowego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.