Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO obradowała dzisiaj w Oświęcimiu. W walnym zebraniu stowarzyszenia, które odbyło się w sali reprezentacyjnej Muzeum Zamek uczestniczyli, obok prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta,  m. in. przedstawiciele Zamościa, Torunia, Krakowa, Lipnicy Murowanej, Sękowej, Dębna Podhalańskiego, Wrocławia. Uczestnicy podsumowali miniony rok działalności oraz uzgodnili plan najbliższych działań. Spotkanie było okazją do zapoznania się z historią Oświęcimia i zwiedzenia miasta.

Gości obejrzeli ekspozycję pt. "W Królewskim Mieście Oświęcim" w Muzeum Zamek oraz zwiedzili Muzeum  Żydowskie i synagogę. Spacerowali również po Starym Mieście. Byli także w Miejscu Pamięci KL Auschwitz-Birkenau. 

Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO powstała w Zamościu. Jest to organizacja zrzeszająca niektóre instytucje i samorządy w Polsce, związane z miejscami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego, która ma służyć współpracy i promocji obiektów UNESCO. Siedzibą stowarzyszenia jest Toruń.

 

 

 

 

ZAPRASZAMY!

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.