Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Areszt dla podejrzanego o zabójstwo w Kętach

Tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy mężczyzna podejrzany o zabójstwo 34 - letniego mieszkańca Kęt oraz usiłowanie zabójstwa 40 – letniego mieszkańca Kęt.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 29 kwietnia 2018 nad ranem na terenie jednej z posesji w Kętach. Policjanci zostali powiadomieni o ugodzeniu nożem w brzuch i szyję 34 – letniego mieszkańca Kęt. Rany zadane przez sprawcę okazały się śmiertelne. Po zdarzeniu sprawca zbiegł. Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań funkcjonariusze oświęcimskiej komendy Policji oraz kęckiego komisariatu Policji dostrzegli poszukiwanego 37 – latka za kierownicą jadącego ulicą Czajki samochodu. Po krótkim pościgu pojazd został zatrzymany, a kierowca obezwładniony. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie prowadzonych pod nadzorem prokuratora czynności policjanci ustalili, że podejrzany oprócz zadania śmiertelnych ciosów 34 – latkowi zranił w rękę jeszcze jednego mężczyznę, który feralnego poranka znajdował się również na terenie posesji.

W poniedziałek podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił mu trzy zarzuty: zabójstwa, usiłowania zabójstwa oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Następnie 37 – latek trafił przed oblicze sędziego , który przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna trafił do jednego z aresztów śledczych.

Za popełnione czyny grozi kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.